Ženy naposledy doma

56d3dbf68a3ae

Ženy + U19 se v sobotu 27. 2. utkaly se soupeřkami z Vyškova v posledním domácím utkání. Tento poslední tým v tabulce nás dokázal potrápit, a bohužel i získat jednu výhru.

BK Spartak - BK Vyškov

1. zápas 47:28

2. zápas 35:43

První poločas prvního utkání byla spíše přebíhaná ze strany na stranu a snaha trefit koš na obou polovinách hřiště.  Skóre 15:17 tomu odpovídalo. V druhém poločase však začaly naše hráčky na soupeřky více tlačit a začala se dařit i střelba. Postupně jsme navyšovaly rozdíl skóre a dotáhly tento boj do vítězného konce 47:28. Vzhledem k tomu, že obrana soupeřek byla velmi těsná, mnohokrát se podobala fyzickému napadení, hra začala postrádat basketbalový nádech. Bylo jen otázkou času, kdo si vybere technickou chybu za nesportovní chování. Vítězkou v tomto případě se stala kapitánka domácích Katka! Není se ale čemu divit, protože nebasketbalové zákroky se musí pískat a to zcela oboustranně. Toto vítězství nás tím pádem stálo mnoho sil, které nám chyběly v koncovce druhého zápasu. První poločas byl totožný s tím z prvního utkání. V druhém jsme už nedokázaly soupeřky přestřílet a tím jsme prohrály 35:43.

Ač nás prohra mrzí, s výkonem našich děvčat jsme spokojeni. Všechny ukázaly, že umí bojovat, a že jim nevadí nechat na hřišti veškerou energii.

Bodově zazářily:

1. utkání: Míša P. 13, Jenny 11, Terka 11, Katka H. 8, Eva 4

2. utkání: Míša P. 14, Jenny 8, Terka 5, Katka H. 3, Katka R.2, Lenka 2, Eva 1

Poslední utkání se odehraje na půdě Blanska. Bude to nejen poslední soupeř, ale taky nejtěžší. Avšak opět míříme k vítězství. Snad se sejdeme v co největším počtu, abychom mohly řádně rozložit síly a pokusit se o vítězství a být na posledním utkání v naší plné síle a nasazení!