Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Zklamání po sobotní bitvě

5465a5c467f50Podolí
Utkání v sobotu 8. 11. začal v dalším kole 2 ligy náš A tým proti soupeřům z Podolí u Brna výborně. Velmi potřebujeme vítězství a na chuti hráčů to bylo patrné. Jednoduchými kombinacemi a dobrou úspěšností střelby se nám dařilo držet náskok před hostujícím týmem Renocar Podolí.
BK Spartak - SK Renocar Podolí
63:65 (17:8, 41:26, 56:45)
Naši střelci proměnili i i několik střel z velmi těžkých pozic na rozdíl od soupeře, který nedával jednoduché body z otevřených postavení. V poločase byl tak rozdíl 15 bodů v náš prospěch. Soupeř však nadále projevoval velké úsilí a utkání nevypouštěl. Jeho obrana po celém hřišti byla fyzicky náročná, a nesla své ovoce. Počet hráčů naší lavičky nedovoloval větší odpočinek základní pětce, na což Renocar sázel. Přesto jsme stále drželi solidní náskok, který byl po 3. čtvrtině 56:45 a přes únavu našich hráčů vypadala situace nadějně. Na časté střídání soupeře a jeho rychlou hru spojenou s celoplošnou obranou však postupně náš tým přestával fyzicky stačit. Do závěru zbývalo posledních 8 vteřin a soupeři se poprvé od začátku zápasu podařilo vyrovnat skóre. Naši trenéři brali oddechový čas a hra se přesunula na polovinu Podolí. Poslední krátký úsek jsme však zahráli velmi špatně a dobře bránící Podolí získalo míč. Střelu současně se závěrečnou sirénou dokázali hráči Podolí protlačit do našeho koše. Jednalo se o ukázkový příklad utkání, kdy zvítězil tým, který nevedl ani sekundu a přesto bral plný počet bodů.