Víkend jen napůl

56522c57c2d8c

V dalším kole OP-II jsme se snažili odčinit vysokou porážku z předchozího zápasu se Šlapanicemi. Povedlo se nám to jen tak napůl. B tým našeho klubu hrál v domácí hale v sobotu 21. a v neděli 22. 11..

BK Spartak „B“ – BK Vyškov

48:61 (8:11, 18:28, 30:40)

Sobotní utkání jsme nezačali příliš dobře. Především v útoku jsme nedokázali proměnit i ty nejvyloženější šance. Podobně na tom byl i soupeř a tak skóre narůstalo velmi pomalu. V začátku dalšího herního období jsme se nakrátko dostali do vedení, ale jak se ukázalo, bylo to naposledy v celém zápase. My jsme se dále trápili v útoku  a po našich chybách přece jen efektivnější hosté dokázali navýšit skóre na rozdíl deseti bodů.
I do třetí čtvrtiny jsme vstoupili nervózně. Mizerná (vlastně fakticky nulová) úspešnost střelby svazovala našim hráčům ruce tím spíše, že soupeř se mohl soustředit jen na obranu podkošového prostoru. Přesto desetibodový rozdíl vypadal  jako hratelný.
Tomu se ale vzepřel  hráč soupeře David Slouka, který v podstatě rozhodl poslední čtvrtinu ve prospěch soupeře. Sám dal z 21 bodů 17 a víceméně nepřipustil žádné drama.
Utkání je velká škoda, při trochu lepší střelbě se dalo určitě porvat o vítězství.

TH:  27/19 = 78,4%

Body: Krejčiřík J. 19 (7/5), Sobota 10 (1x 3 b.; 4/3), Lečbych K. 5(4/3), Smrž 5 (8/5), Krejčiřík R. 3(2/1), Dorazil O. 2, Buráň 2 (2/2), Ondřej L. 2

BK Spartak „B“ – Sokol Podolí

72:53 (19:14, 36:25, 56:41)

Nedělnímu soupeři, který je zatím překvapením v OP-II, se povedlo v sobotu udolat Kroměříž. Dalo se tedy očekávat, že i pro nás to bude těžký soupeř. Naštěstí jsme do zápasu vstoupili daleko lépe, než v sobotu. Dařilo se nám hrát hodně pod koš, začala nám padat i střelba za tři body a tak jsme si pomalu budovali náskok. Soupeř dokázal kontrovat především jen střelbou z dlouhé vzdálenosti.
Ve druhé čtvrtině jsme pak díky hře pod koš opět ovládali vývoj zápasu a povedlo se znovu o něco navýšit rozdíl ve skóre.
Ve druhé půli jsme po počátečním náporu svou nekoncentrovaností dovolili soupeři přiblížit se až na rozdíl 9 bodů, ale zlepšenou obranou a několika rychlými protiútoky jsme do poslední čtvrtiny šli s náskokem 15 bodů.
Vstupem do posledního hracího období jsme však nepřipustili žádné drama. Soupeř už pak nebyl schopen odpovědět a tak jsme zápas dovedli do vítězného konce.

TH:  17/9 = 52,9%

Body: Krejčiřík J. 21 (2x 3 b.; 6/3), Lečbych K. 12 (2x 3 b.), Krejčiřík R. 11 (2x 3 b.; 3/1), Sobota 7 (4/3), Buráň 6 (1x 3 b.; 2/1), Smrž 6, Ondřej L. 6, Dorazil O. 3 (2/1)

Na výkonosti družstva se začíná negativně projevovat absence pátečních tréninků, které jsou bohužel zabrány zápasy A-družstva. Vzhledem k tomu, že část mužstva je během týdne mimo Uherský Brod, nemáme pak jinou možnost, jak tyto tréninky nahradit.